плаващи кейове

С флашмоб и над 1.5 млн. посетители приключиха „Плаващите кейове“ на Кристо

С флашмоб, кръстен Христос по Кристо и три пъти повече посетители от очакваното, днес беше закрита инсталацията „Плаващите кейове“ на Кристо Явашев, предаде БТА. Тепи Липани от град Крема беше автор на идеята в 15 часа на мястото да дойдат хора, дегизирани като Христос, който да ходят по водата.

 Според местните власти инсталацията на Кристо е била посетена от около 100 000 души на ден през работните дни и от около 120 000 през почивните.

За съжаление при 19 000 заинтересовани и 5200 посетители, единици се бяха направили на Христос. Така или иначе обаче „Плаващите кейове“ прикличю с огромен успех, надхвърлил далеч очакванията на организаторите.

Очакванията бяха, че от 18 юни до 3 юли инсталацията ще привлече половин милион души, но според вестник „Кориере дела сера“ те ще са над 1.5 милиона.

Междувременно италианската природозащитна организация Легаамбиенте (в превод Лига за околната среда) отправи предизвикателно предложение към Кристо – да опакова циментов завод в община Тавернола Бергамаска в община Ломбардия, пише сайтът Дже Ди Бе.

Според организацията заводът загрозява пейзажа и замърсява околната среда. Легамбиенте предлага Кристо да го опакова в жълто платно, както направи с Райхстага в Берлин и Пон ньов в Париж.

Източник: Дневник

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Коментарите отразяват личното мнение на читателите и могат да не съвпадат с позицията на Редакцията.